Kalendarz Szachowy
GoldChess.com
Kalendarz zawiera informacje o 51 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt

Królestwo Szachów

szeroka oferta szachów, zegarów i książek szachowych.
chess sets, books, clocks - everything You need to play chess

drukuj komunikat

Międzynarodowy Festiwal Szachowy
“Katowice Winter 2017” Oficialna impreza towarzysząca przy
Mistrzowstwach Europy w szachach szybkich i blyskawicznych 2017

2 Turnieje kolowe z mozliwoscia zdobycia norm na GM, IM, WGM, WIM
 TERMIN 09.12 (Sobota) - 14.12 (Czwartek)
 MIEJSCE Park Hotel Diament, Wita Stwosza 25, Katowice, Polska

1. Informacja dla kontaktu.
Organizator: Slaski Zwiazek Szachowy.
Sędzia główny: IA, IO, FT, FM Prohorov, Olexandr (UKR) /14105578/
mob Tel. +38-097-496 -82-58 (Kyivstar, UKR)
mob Tel: +48-790-430-948 (Play, POL)
Email: prohorov@chessclub.lviv.ua Skype: Prohorov Olexandr

3. SYSTEM ROZGRYWEK:
Turniej kolowy (GM-grupa)
- sredni ranking 2401 – 2475 (kategoria 7 – 9 FIDE)
GM, IM, WGM normy
10-12 zawodnik - 9-11 rund, albo 6-7 zawodnikow – 2rundowy – 10-12 rund.
Turniej kolowy (IM-grupa)
- sredni ranking 2230 – 2350 (kategoria 1-4 FIDE)
IM, WGM, WIM normy

4. Wpisowe (zawieraja zakwaterowanie w 1-2 osobowych pokojach + sniadanie, w hotelu Diament)

Turniej kolowy (GM-grupa) FIDE ELO 2501 i więcej 2500-2451 2450-2400 2400 i mniej
500

*Mozliwosc platnosci w EUR, PLN. Wysokość i wpłata wpisowego można omówić indywidualnie.
Tempo gry: po 90 minut na partię z dodawaniem 30 sekund na ruch od początku partii.
Czas na spoznienie na runde: Każdy zawodnik, który pojawi się na rundzie (przy szachownicy) z opóźnieniem większym niż 30 minut w stosunku do regulaminowego czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.
Remis Obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 40 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40. posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.
Telefony komorkowe W trakcie rozgrywania partii, w strefie rozgrywek, zawodnik nie ma prawa posiadania telefonu komórkowego, ani jakiegokolwiek innego urządzenia elektronicznego, poza zatwierdzonymi przez arbitra.
Punktacja pomocnicza 1. Suma zdobytych punktów, 2. System Sonneborna-Bergera,
3. Liczba zwycięstw, 4. Wyniki bezpośrednich partii,
Nagrody Zawodnicy otrzymują puchary za miejsca I-III w kazdej grupie. Medale za miejsca I-III w kazdej grupie. Każdy zawodnik otrzyma dyplom.