Kalendarz Szachowy SeoHost.pl
Kalendarz zawiera informacje o 8 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


KOMUNIKAT MISTRZOSTW STREFY DOLNOŚLĄSKO-LUBUSKIEJ
(do 9, 11 i 13 lat) W SZACHACH - PRZESIEKA, 10-16.10.2015 r.


I. Organizator zawodów

Dolnośląski Związek Szachowy, ul. Borowska 1-3 Wrocław, biuro@dzszach.pl , tel. 71 33 79 331II. Cel zawodów

wyłonienie zawodników awansujących do finałów Mistrzostw Polski Młodzików do 10 lat i finałów Olimpiady Sportów Umysłowych do 12 i 14 lat.
popularyzacja i podnoszenie poziomu sportowego wśród dzieci i młodzieży
umożliwienie zawodnikom zdobywania wyższych rankingów i kategorii szachowych
promocja szachówIII. Termin i miejsce

10-16.10.2015 r. Ośrodek Zielona Gospoda w Przesiece gmina Podgórzyn, ul. Dolina Czerwienia 11

IV. Program zawodów:

10 października (sobota) od godz. 16.00 - przyjazd i rejestracja zawodników w biurze zawodów w ośrodku Zielona Gospoda w Przesiece. Kolacja w godz. 18.00 – 20.00.

Odprawa techniczna o godz. 20:30 na sali gry.

Zawody odbędą się na dystansie 9 rund, w układzie: 2,1,2,1,2,1.

Rundy ranne o godz. 9.00, popołudniowe o godz. 15.00.

Zakończenie zawodów 30 minut po zakończeniu ostatniej partii.V. Warunki uczestnictwa

W eliminacjach strefy dolnośląsko-lubuskiej prawo gry posiadają obywatele polscy (oraz zamieszkujący w Polsce obywatele państw UE – posiadający zameldowanie na pobyt stały lub czasowy), spełniający kryterium wieku, posiadający licencję PZSzach, członkowie klubów (lub stowarzyszeń) sportowych posiadających licencję PZSzachVI. System rozgrywek:

Zawody będą rozgrywane zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Szachowego:

http://www.pzszach.org.pl/pub/6/300/Wytyczne_2015.pdf , zostaną zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.Awans do rozgrywek finałowych w 2016 roku uzyskują:

w grupach do 9 lat po 6 najlepszych zawodniczek i zawodników,
w pozostałych grupach po 4 najlepsze zawodniczki i zawodnicy
awansu nie uzyskują zawodnicy, którzy nie ukończyli turniejuVII. Tempo gry:

90 minut + 30 sek/pos na partię dla zawodnika.VIII. Sędziowanie:

W mistrzostwach obowiązują aktualne przepisy gry FIDE oraz Kodeks Szachowy PZSzach.

Zawodnik, który pojawi się przy szachownicy (stoliku) z opóźnieniem większym niż 5 minut w stosunku do czasu rozpoczęcia rundy, przegrywa partię.

W zawodach obowiązuje zakaz zgadzania się na remis przed wykonaniem 40 posunięcia czarnych. Zawodnicy łamiący zakaz będą karani porażką. Zawodnik, któremu zaproponowano remis przed 40 posunięciem czarnych powinien przywołać sędziego. Jego przeciwnik powinien zostać ukarany zgodnie z przepisami gry.

Sędzią głównym zawodów jest IA Aleksander Sokólski.IX. FINANSOWANIE:

Wpisowe do zawodów wynosi 50 zł (zgodnie z uchwałą PZSzach, na skutek braku dofinansowania MSiT) i zawiera opłatę klasyfikacyjno-rankingową.Ośrodek Zielona Gospoda dysponuje bazą noclegową dla 140 gości w jednym budynku, wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Bezpłatny dostęp do Internetu.Koszt zakwaterowania i wyżywienia (śniadanie i kolacja szwedzki stół , obiad podawany do stolika) wynosi:

pokój 2 os – 70 zł x 6 dób = 420 zł
pokój 3 - 4 os – 66 zł x 6 dób = 396 zł
pokój 1 osobowy – 100 zł x 6 dób = 600 złOrganizator dysponuje ograniczoną ilością miejsc w pokojach 1-osobowych.O przydziale poszczególnych rodzajów pokojów decyduje kolejność zgłoszeń.Koszty wpisowego, zakwaterowania i wyżywienia opłacić można przelewem na konto:

Dolnośląski Związek Szachowy, 50-529 Wrocław ul. Borowska 1-3

Meritum Bank, Nr konta bankowego: 47 1300 0000 2076 7154 4490 0001

Wpłaty na miejscu po indywidualnych uzgodnieniach.X. Zgłoszenia:

Zgłoszenie udziału zawodnika prosimy przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: prezes@dzszach.pl do dnia 07.10.2015. Zgłoszenie powinno zawierać informacje na temat zakwaterowania i wyżywienia zawodników oraz opiekunów.XI. Nagrody:

Puchary dla trzech najlepszych graczy w każdej z grup.

Dyplomy i nagrody rzeczowe dla osób awansujących do rozgrywek finałowych w każdej grupie wiekowej.XII. Inne sprawy organizacyjne

Zawodnicy startujący w turnieju przebywają pod opieką opiekunów przez cały czas trwania zawodów.

Za stan zdrowia i ubezpieczenie zawodników odpowiadają kluby i jednostki delegujące.

Ośrodek Zielona Gospoda nie zabezpiecza własnej opieki medycznej. Na terenie Przesieki i gminy Podgórzyn znajdują się placówki opieki medycznej.

Na terenie ośrodka znajdują się: boisko do piłki siatkowej, koszykowej i mini piłki nożnej sala bilardowa i ping-pongowa, automaty rozrywkowe, miejsce na ognisko, grill, zadaszona wiata grillowa, itp. Odpłatnie można skorzystać z profesjonalnej siłowni i sauny.

Ośrodek jest po kapitalnym remoncie. Posiada nowoczesną dużą kuchnię, stołówkę, salę bankietową, sieć internetową, repeatery GSM, wewnętrzną telewizję kablową itp.

Dom Wczasowy "Zielona Gospoda" leży w malowniczej Dolinie Czerwienia, tuż nad górskim potokiem o tej właśnie nazwie. Nieopodal budynku przebiegają szlaki turystyczne prowadzące do Zamku Chojnik i w kierunku Przełęczy Karkonoskiej, która jest środkiem geograficznym Karkonoszy, tym samym wygodnie właśnie w tym miejscu rozpoczynać wędrówki górskie.

Dojazd Autobusem MZK Jelenia Góra: Z Jeleniej Góry do Przesieki najłatwiej dojechać linią miejską MZK Jelenia Góra nr 9 z dworca Głównego PKP. Następnie na przystanku "Apteka Pod Koroną" należy przesiąść się w linię nr 18 lub nr 4 i nią dojechać do Przesieki do przystanku: "Przesieka Sklep".

Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora.

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian technicznych.


Prezes DZSzach Wiceprezes DZSzach ds. Młodzieżowych

Dominik Kulaś Robert Korpalski

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2022