Kalendarz Szachowy SeoHost.pl
Kalendarz zawiera informacje o 0 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikatKOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

„ VIII Integracyjnych, Otwartych Mistrzostw Województwa Lubuskiego Osób Niepełnosprawnych w Szachach” – Łagów Lubuski 01-06.10.2018r.
Patronat Honorowy Mistrzostw Przyjął
Pan Czesław Kalbarczyk – Wójt Gminy Łagów Lubuski

CEL.
Wyłonienie mistrzów Województwa Lubuskiego Osób Niepełnosprawnych w Szachach Stowarzyszenia „Idea”.na 2018r.
Realizacja szeroko pojętego procesu rehabilitacji poprzez sport.
Umożliwienie udziału w zawodach szczególnie osobom niepełnosprawnym.

FINANSOWANIE.
Ministerstwo Sportu i Turystyki Warszawa
Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej ze środków PFRON w Zielonej Górze.
Urząd Gminy Łagów Lubuski.
Polskie Centrum Szachowe Niepełnosprawnych „Idea” Świebodzin
z 1% podatku od osób fizycznych.
Odpłatności samych uczestników za pobyt i udział w zawodach.

UCZESTNICY TURNIEJU.
W turnieju uczestniczą osoby niepełnosprawne i sprawne do 15% uczestników. O przyjęciu do mistrzostw zadecyduje kolejność zgłoszeń. Jednak w pierwszej kolejności zapewnia się miejsce na liście startowej zawodnikom z Województwa Lubuskiego, a następnie zawodnikom spoza Woj. Lub. wg kolejności zgłoszeń. Ustala się 50 osobowy limit miejsc w mistrzostwach ( z dofinansowaniem przez „Idee”), w tym 5 wolontariuszy i asystentów osób niepełnosprawnych.

KONKURENCJE I SYSTEM ROZGRYWEK.
Turniej szachowy – system szwajcarski, rozgrywany na dystansie 13 rund z tempem 59 minut na partię dla zawodnika. Rozgrywki będą zgłoszone do oceny rankingowej FIDE. W turnieju będę obowiązywać aktualne przepisy kodeksu FIDE i PZSzach. Obowiązuje prowadzenie zapisu partii.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.
Z uwagi, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki zabroniło w kosztach zawodów uwzględniać nagrody pieniężne dla zawodników - organizator postanawia, że nagrody będą w formie atrakcyjnych i praktycznych kart upominkowych do zrealizowania w sklepach. Karty upominkowe otrzyma 20 zawodników. Ponadto zostanie rozlosowanych 20 nagród rzeczowych. Pula kart upominkowych oraz nagród rzeczowych przy udziale 50 osób wyniesie 7.500,- zł. W przypadku mniejszej ilości zawodników niż 45 osób wartość nagród zostanie proporcjonalnie obniżona. Informacja o ostatecznej wysokości puli nagród zostanie podana do 5 maja br. na stronie internetowej www.Chessarbiter.com

MIEJSCE I TERMIN.
Pensjonat „SAGE” 66-220 Łagów Lubuski ul. Kolonia 10 tel. 661 113 314 www.pensjonatsage.pl. Termin zawodów 01-06.10.2018r. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 11,00 ( w dniu przyjazdu tj. 1 października br.).

WARUNKI UDZIAŁU.
Impreza limitowana dla 50 osób ( w tym 5 wolontariuszy) z dofinansowaniem z otrzymanych środków finansowych.
Organizator pobiera odpłatności od 50 osób (niniejsze ustalenie dotyczy tylko Członków PCSzN „Idea”) 160,- zł.. Osoby nie należące do PCSzN „Idea” wpłacają 320,- zł.
Zawodnicy przyjęci ponad limit 50 osób wpłacają 580,- zł za pobyt + 100,-zł wpisowego.
Osoby towarzyszące zgłoszone poza limitem 5 osób ( wolontariusze, opiekunowie) wpłacają 580,- zł. W budynku głównym dysponujemy 49 miejscami, (pensjonat „SAGE”) i w pensjonacie „U Ani” położonym obok „SAGE” 20 miejscami. Zakwaterowanie zawodników i osób towarzyszących będzie zależne od kolejności zgłoszeń.
Rezygnacja zawodnika, osoby towarzyszącej z udziału w imprezie po terminie 15.09.2018r. spowoduje wykreślenia z turnieju, z jednoczesną utratą 100% dokonanej wpłaty za udział w turnieju
Należność za udział w zawodach prosimy wpłacać w terminie do 31.08.2018r.
na konto PCSzN „Idea: w PKO BP O/ Świebodzin
nr 31 10205402 0000 0202 0115 1182.
Wpłaty wniesione po oznaczonym wyżej terminie skutkują dodatkową opłatą w wysokości 100,- zł.
ZGŁOSZENIA
Zgłoszenia należy przesłać listem pocztowym na adres: Polskie Centrum Szachowe Niepełnosprawnych „Idea” os. Kopernika 99 kod 66-200 Świebodzin lub e-mail:kozicz@poczta.wp.pl w terminie do 31 sierpnia 2018r. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, nr telefonu do kontaktu i czy osoba jest niepełnosprawna.

INNE USTALENIA
Członkowie PCSzN „Idea” powinni mieć opłacone składki łącznie z 2018r.

UWAGI KOŃCOWE
Sprzęt do gry oraz zegary szachowe zapewnia organizator.
W ramach pobytu organizator zapewnia noclegi od 1/2.10br. do 5/6.10.br ( pokoje dwuosobowe (29), trzyosobowe (1), czteroosobowe (1) dwuosobowe typu „studio”(2) i trzy posiłki dziennie śniadania w formie bufetu, obiady serwowane dwa dania + napoje,, kolacje w formie bufetu
( od kolacji w dniu 01.10.br. w godz. ( od 18 do 21) do śniadania w dniu 06.10.br.).
Zawodnicy przyjeżdżają na własny koszt lub delegujących podmiotów.
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników i jego konsekwencje związane z udziałem w turnieju.
Obowiązki animatora turnieju z ramienia PCSzN „Idea” obejmuje Andrzej Kozicz telefon komórkowy nr 603 196 498, a sędziowskie Maciej Skocz – Gorzów Wlkp.
Pensjonat „SAGE” jest dwukondygnacyjny i nie posiada windy. Do dyspozycji Gości: bezprzewodowy internet (WIFI), rowery, parking bezpłatny, w każdym pokoju telewizor, część pokoi posiada balkon. Obiekt położony jest w cichej i spokojnej okolicy, blisko lasu, 200 m od jeziora. Pensjonat każdemu zapewnia ręczniki. Czajnik wspólny na korytarzu. Brak suszarek do włosów
Organizator zastrzega sobie prawo zmiany niniejszego komunikatu i jego ostateczną interpretację Zapraszamy do udziału w mistrzostwach.

Zarząd PCSzN „Idea” Świebodzin

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU FINANSOWYM MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI WARSZAWA

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU GMINY ŁAGÓW LUBUSKI

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2024