Kalendarz Szachowy SeoHost.pl
Kalendarz zawiera informacje o 0 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


1. Cel turnieju:
wspomnienie Klaudiusza Miętusa, zmarłego przed 8 laty czołowego szachisty krakowskich klubów, integracja środowiska szachowego, popularyzacja szachów wśród pracowników COMARCH S.A.,wyłonienie szachowego mistrza COMARCH SA.
2. Miejsce:
sala ATRIUM w budynku SSE IV COMARCH S.A. ul. Życzkowskiego 23. https://www.comarch.pl/kontakt/mapa-comarch-sse-krakow/
3. Termin:
27 stycznia 2019 (niedziela), godzina 15.30 (rozpoczęcie turnieju)
4. Tempo gry:
Jedna grupa - 13 rund tempem 3 minuty na partię plus 2 sekundy na każdy ruch dla zawodnika (3?+2??) systemem szwajcarskim, przy liczbie zawodników mniejszej od 15 system kołowy.
5. Przepisy gry:
obowiązują przepisy gry FIDE dla szachów błyskawicznych. Turniej będzie zgłoszony do oceny rankingowej FIdE dla rankingu szachów błyskawicznych.
6. Wpisowe:
przy zgłoszeniu na stronie chessarbiter lub za pomocą poczty elektronicznej na adres kscracovia@interia.pl do dnia 25 stycznia 2018- 30 złotych (w tym opłata klasyfikacyjna).Opłata zniżkowa - kobiety , seniorzy powyżej 6o lat i juniorzy do lat 16 - 20 złotych (w tym opłata klasyfikacyjna). Pracownicy COMARCH S.A. są zwolnieni z wpisowego. Przy późniejszym zapisywaniu się do turnieju (w miarę wolnych miejsc) opłata startowa wynosi 35 złotych, zniżkowa ? 25 złotych. Wpisowe płatne przed turniejem na Sali gry.
7. Wyniki:
Kolejność ustala się na podstawie sumy punktów uzyskanych przez zawodników (1 pkt za zwycięstwo, 0.5 za remis). Przy równej liczbie punktów o pozycji decyduje punktacja pomocnicza, kolejno: Mały Bucholtz, Bucholtz, ilość zwycięstw, progress.
8. Nagrody:
Klasyfikacja główna memoriału Klaudiusza Miętusa:
I miejsce - 330 złotych + puchar
II miejsce - 250 złotych + puchar
III miejsce - 140 złotych + puchar
IV miejsce - 100 złotych
V miejsce - 60 złotych
Klasyfikacja kobiet:
I miejsce - 150 złotych + puchar
Klasyfikacja seniorów powyżej 60 lat:
I miejsce - 120 złotych + puchar
Klasyfikacja juniorów do lat 16:
I miejsce ? 70 złotych + puchar
Klasyfikacja juniorek do lat 16:
I miejsce ? 70 złotych + puchar
Klasyfikacja pracowników COMARCH S.A.:
I miejsce - puchar.
Nagrody można łączyć.
9. Zapisy:
Zapisy ruszają w piątek, 21 grudnia Do dnia 25 stycznia 2018 do godziny 24.00 poprzez serwis https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5942633641803776, lub www.chessarbiter.com, a także mejlowo na adres: kscracovia@interia.pl - udział gwarantowany.
W dniu turnieju na sali gry - od godziny 14.45 do godziny 15.20 w miarę wolnych miejsc.
10. Inne
Parkowanie na terenie kampusu COMARCH za pobraniem biletu wjazdowego przy szlabanie, po zgłoszeniu się z biletem do organizatora przy stoliku sędziowskim opłata parkingowa będzie anulowana, tym samym parkowanie będzie bezpłatne.
Dla chętnych na terenie Kampusu w odległości około 100 metrów od Sali gry znajduje się basen, sauna i siłownia ? dla gości możliwość skorzystania w cenie 15 złotych za godzinę płatne przy wejściu na basen J? szczególnie zapraszamy osoby towarzyszące.

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2024