Kalendarz Szachowy SeoHost.pl
Kalendarz zawiera informacje o 0 turniejach:
ostatnio dodane | wszystkie | zakończone turnieje | Dodaj nowy turniej | Linki | MAPA | Kontakt


drukuj komunikat


Swiss Solving Show

Termin: 9.02.2019, 17:00 - 18:30
Miejsce: WKSz Hetman, ul. Św. Antoniego 31b, Wrocław

Cel
Popularyzacja kompozycji szachowej oraz rozwiązywania zadań szachowych

Organizator
Komisja Rozwiązywania Zadań Szachowych przy Polskim Związku Szachowym

Miejsce
Wrocławski Klub Szachowy HETMAN - ul. Św. Antoniego 31b, Wrocław

Reguły
Zawody składają się z 7 rund, w których zawodnicy kojarzeni są systemem szwajcarskim. W każdej rundzie zawodnicy rywalizują między sobą w rozwiązywaniu 3 dwuchodówek. Każda dwuchodówka prezentowana jest na ekranie przez 2 minuty. Osoba, która widzi rozwiązanie zapisuje je na blankiecie dostarczonym przez organizatora. Po wpisaniu rozwiązania ta sama osoba nie może już zmienić swojego rozwiązania, natomiast jego przeciwnik może wciąż wpisać dowolny inny ruch w ramach pozostałego czasu dla wyświetlanego zadania. Rozwiązania muszą być zapisywane przy użyciu standardowej notacji algebraicznej i wystarczające jest podanie tylko klucza - pierwszego ruchu białych. Jeśli rozwiązanie jest poprawne, zawodnik otrzymuje 1 punkt. W przypadku nieprawidłowego bądź niekompletnego rozwiązania zawodnik otrzymuje 0 punktów. Każda runda może zakończyć się jednym z? ?następujących wyników - 3:0, 2:0, 2:1, 1:0, 1:1 or 0:0. W końcowej klasyfikacji brana jest pod uwagę suma zdobytych punktów z każdej rundy, a przy równej liczbie punktów korzysta się z punktacji pomocniczej w postaci Buchholza. Wszelkie uwagi i wątpliwości podczas zawodów będą rozstrzygane na bieżąco przez organizatorów.

Rejestracja
Swiss Solving Show jest imprezą towarzyszącą głównego wydarzenia jakim są Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych i jest wydarzenie otwartym dla wszystkich chętnych niezależnie od uczestnictwa w głównych zawodach. Zgłoszenia do Swiss Solving Show przyjmowane będą na miejscu do godziny 17:00.

Nagrody
Nagrody ufundowane przez Polski Związek Szachowy:
puchar dla zwycięzcy oraz dyplomy dla najlepszych uczestników zawodów

Wpisowe
Wstęp wolny

Autor kalendarza nie ponosi odpowiedzialności za treści lub błędy zawarte w komunikatach. Najlepszym sposobem weryfikacji danych zawartych w komunikatach jest kontakt z organiatorem.

IA Rafał Siwik© 2004-2023